Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jadeit

kamienie naturalne jadeit anui

Jadeit hiszpańskiego "piedra de ijada" oznaczał kamień lędźwiowy - wierzono, że chroni on przed dolegliwościami związanymi z chorobami nerek oraz zwiększa płodność u mężczyzn. Jadeit jest rzadkim minerałem i bardzo rzadko tworzy dobrze wykształcone kryształy. Najczęściej jadeit występuje w kolorze jasnozielonym, ale może występować również w odcieniu niebieskiego, żółtego, a nawet czarnego. Jadeit nigdy nie jest całkowicie przeźroczysty, ale im bardziej przeźroczysty, tym jest droższy.

Właściwości:

Jadeit to kamień charakterystyczny dla kultury chińskiej, jest symbolem władzy, uznania i fortuny. Pomaga w podejmowaniu decyzji, trafnych transakcji handlowych, pomaga się targować.

Jako amulet jadeit powinien należy nosić bezpośrednio na ciele. Jest kamieniem pomocnym w leczeniu chorób nerek i wątroby i pomaga oczyścić organizm z toksyn. Wzmacnia ogólną odporność organizmu, pracę serca, zwiększa płodność u mężczyzn oraz jest pomocny w leczeniu przeziębień i nadciśnienia. Poprawia pracę układu trawiennego, moczowego i wzmacnia układ kostny.

W kwestii zdrowia psychicznego pomaga zwalczać depresje i stany lękowe równoważąc cały organizm i działając kojąco na nerwy. Sprzyja rozwojowi duchowemu. Jadeit będzie pomagał w walce z bezsennością i przynosił mocny, spokojny sen wolny od koszmarów. Jest nazywany "kamieniem śnienia" - trzymaj go pod poduszką aby mieć sny i wizje z odpowiedziami na nurtujące pytania. To znakomity amulet przeciw urokom, czarom i złym duchom.

Jako kamień zodiakalny w astrologii agat przypisany jest znakom Ryb, Raka i Wagi.

Pielęgnacja:

Jadeit formuje się we wnętrzu Ziemi z niej właśnie czerpie swą energię. Najlepiej więc oczyszczać go i ładować zakopując w Ziemi na nie mniej niż dobę. Po wyjęciu można go opłukać pod bieżącą letnią wodą.


Biżuteria z Jadeitem

W pracowni ANUI wykorzystujemy jadeity różnych rozmiarów i barw do tworzenia naszej biżuterii. Poznaj naszą biżuterię z jadeitem.

Poznaj wszystkie Kamienie Zodiakalne |  Powrót do Kamieni Naturalnych

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl