Amazonit

kamień naturalny amazonit anui

Amazonit swą nazwę zawdzięcza legendarnej rzece Amazonce, choć w prawdziwej Amazonii ten minerał nie występuje.

Ten przepiękny kamień, jest idealnym kamieniem dla każdej kobiety - przynosi dobre wiadomości, zapewnia szczęście i dobrobyt. To dość rzadki minerał. Najłatwiej go spotkać w Brazylii, Rosji, Norwegii, Austrii, i USA, ale i w Polsce również znajdują się jego niewielkie złoża. Amazonit ma piękny, zielony, morski kolor.

Amazonit właściwości

Ten kamień półszlachetny służy do odpędzania zmartwień, niepowodzeń oraz wszystkiego, co przywodzi złe myśli, wibracje i strach. Wierzono, że amazonit ma właściwości odmładzające, dlatego noszono kamień młodości na szyi, aby przechytrzyć czas. 

Amazonit to cudowny kamień wsparcia gdy pojawiają się negatywne emocje. Posiada pozytywne oddziaływanie na układ nerwowy, wspomaga uzyskanie równowagi. Amazonit to symbol nadziei, wiary i optymizmu.

Dla kobiet amazonit to talizman prawdziwej Amazonki. Daje siłę woli, moc, niezależność i stanowczość. Amazonit ma właściwości wspomagające przemianę materii, odtruwa organizm, działa korzystnie na cerę, reguluje hormony, wspiera system limfatyczny, oczyszcza gardło, reguluje tarczycę oraz układ nerwowy. Daje upust kreatywności, przynosi szczęście w hazardzie ponieważ przyciąga dobrobyt finansowy i spektakularne sukcesy.

Jako kamień zodiakalny w astrologii amazonit przypisany jest znakom Lwa oraz Wodnika.

Pielęgnacja amazonitu 

Aby naładować amazonit i czerpać z jego mocy, wystaw go na poranne promienie słoneczne. Aby oczyścić amazonit włóż go pod bieżącą wodę.


Biżuteria z Amazonitem

W pracowni ANUI wykorzystujemy amazonit różnych rozmiarów i barw do tworzenia naszych wyrobów. Poznaj całą naszą ofertę biżuterii z amazonitem.

 kolczyki z amazonitem anui  bransoletka z amazonitem anui 

Poznaj wszystkie Kamienie Zodiakalne |  Powrót do Kamieni Naturalnych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl