Agat

agat kamień naturalny ANUI

Agat z greckiego "agathos" czyli dobry.

To kamień półszlachetny o przeróżnych kolorach, odmiana chalcedonu o warstwowym rozmieszczeniu. Agat jako kamień naturalny w zależności od tego, który minerał jest w jego składzie dominujący, występuję w różnych barwach. Przeważają warstwy szare i różowe, rzadko występują żywsze barwy: niebieskie, czerwone, zielone, czarne oraz żółte.

Agat właściwości

Agat uważany jest za symbol bogactwa oraz długiego i udanego życia. Pobudza wewnętrzne siły obronne organizmu. Będzie chronił noszącą go osobę przed złem i dodawał sił witalnych. Dodatkowo łagodzi bóle głowy, wpływa pozytywnie na wzrok. Agat pomaga rozładować napięcie, odstresowywać, pobudza popęd seksualny. Agat blisko skóry poprawia poczucie bezpieczeństwa.

Jako kamień zodiakalny w astrologii agat przypisany jest znakom Koziorożca oraz Byka.

Agat pielęgnacja

Raz w miesiącu należy agat rozładować z negatywnej energii - najlepiej bezpośrednio pod bieżącą letnią wodą. Aby odzyskał swoje lecznicze właściwości wystaw go na jakiś czas na działanie promieni słonecznych. Możesz go przechowywać z innymi kamieniami.


Biżuteria z Agatem

W pracowni ANUI wykorzystujemy agaty różnych rozmiarów i barw do tworzenia naszych wyrobów.

bransoletka z agatem ANUI bransoletka z agatem anui bransoletka z niebieskim agatem anui  łańcuszek do okularów z kamieniami naturalnymi agat anui 

Poznaj całą naszą ofertę biżuterii z agatami

Poznaj wszystkie Kamienie Zodiakalne |  Powrót do Kamieni Naturalnych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl